Thermomix osłona noża miksującego 2.0

Zdrowe Tanie Gotowanie

Osłona noża Thermomix

Cześć! Nazywam się Adrian Buczyński i jest mi bardzo miło, że odwiedziłeś moją stronę. Dziś postaram się przybliżyć wszystkie zagadnienia związane z tym wspaniałym dodatkiem do Thermomix. Osłona noża thermomix 2.0 może przydać się nam do obierania takich składników jak ziemniaki, buraki czy marchew, lecz również przyrządzimy za jej pomocą różnorodne dania wymagające osłony przed nożem miksującym oraz specjalne dania przyrządzane metodą wolnego gotowania. Taka mała rzecz a może nam pomóc zdziałać cuda w naszym thermomixie.

Serdecznie zapraszam Cię do lektury, a w razie potrzeby jeśli coś będzie niejasne, zachęcam do kontaktu i zadawania pytań.

Jestem dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20.

Przedstawiciel Thermomix - Adrian Buczynski
Przedstawiciel Thermomix Warszawa i okolice

Spis treści:

Zdrowe Tanie Gotowanie

Thermomix osłona noża miksującego 2.0. Do czego służy?

Z osłony noża thermomix możemy korzystać na wiele sposobów. Pierwszym sposobem na co nawet sama nazwa wskazuje, daje nam sposobność osłonięcia noża  Thermomix, co umożliwia gotowanie i mieszanie składników w sposób delikatniejszy, i zarazem jest szczególnie przydatne przy przygotowywaniu potraw wymagających subtelnego traktowania. Dzięki osłonie, ostrza nie mają bezpośredniego kontaktu ze składnikami, co zapobiega ich rozdrobnieniu. Dzięki filtrom w wyszukiwarce naszych dań możemy z łatwością odnaleźć dedykowane przepisy. Wystarczy tylko zaznaczyć w filtrach osłonę noża miksującego i wyszukać specjalne przepisy. 

Domyślam się, że naprawdę duża część z nas podczas gotowania w kuchni, tej czynności nie lubi najbardziej. Funkcja obierania warzyw za pomocą osłony noża Thermomix pozwala na łatwe i szybkie przygotowanie składników bez konieczności manualnego obierania. Dzięki niej, można automatycznie obierać warzywa, takie jak ziemniaki czy marchew, co znacząco oszczędza czas i wysiłek podczas przygotowywania posiłków. Jest to szczególnie przydatne w przepisach wymagających dużej ilości obranych warzyw, umożliwiając zachowanie większej ilości wartości odżywczych i składników niż tradycyjne metody obierania.. Lecz nasz osłona noża miksującego posiada też funkcję obierania takich darów ziemi jak ziemniaki, buraki czy marchewki. Wystarczy, że założysz osłoną na nóż, włożysz warzywa do środka naczynia miksującego, wlejesz 600g wody, przykryjesz, włączysz i już po kilku minutach możesz się cieszyć obranymi warzywami.

Kolejnym sposobem wykorzystania naszej dzisiejszej bohaterki jest metoda gotowania stosowana nawet w najwyśmienitszych restauracjach na całym świecie. Metoda sous-vide z osłoną noża miksującego Thermomix polega na wolnym gotowaniu składników w szczelnie zamkniętym woreczku, zanurzonym w wodzie utrzymywanej na stałej, niskiej temperaturze przez długi czas. Dzięki osłonie noża, Thermomix może precyzyjnie kontrolować temperaturę wody, co jest kluczowe dla techniki sous-vide, zapewniając jednolite i delikatne gotowanie. Ta metoda pozwala na osiągnięcie wyjątkowej tekstury i smaku potraw, zachowując maksymalną ilość składników odżywczych i soków wewnątrz mięsa, ryb czy warzyw.

Tu znajdziesz oficjalny przewodnik producenta na temat osłony noża miksującego 2.0.

Gdzie kupić osłonę noża Thermomix?

Osłonę noża miksującego można kupić na oficjalnej stronie producenta. Jeśli już tam wejdziesz, wystarczy kliknąć w „Produkty” a następnie „Akcesoria”. Często bywa jednak, że osłona nie jest dostępna w oficjalnym sklepie. Polecam jednak zawsze skontaktować się ze swoim przedstawicielem i zapytać, czy w danym monecie nie jest np. dostępna za polecenie lub może można ja zdobyć w jakiś inny sposób, niekiedy nawet za darmo. Jeśli nie masz takiego opiekuna, zawsze możesz skontaktować się ze mną.

Stanowczo odradzam zakup tańszych zamienników z niepewnych źródeł, ponieważ mogą one być wykonane z kiepskiej jakości materiałów i podczas gotowania do żywności mogą trafić niebezpieczne związki.   

Ile kosztuje osłona noża Thermomix?

Cena osłony noża miksującego 2.0 to 175zł. Warto jednak przed zakupem skontaktować się ze swoim opiekunem thermomix, być może uda się dostać osłonę za darmo w jakiejś dostępnej w danym czasie promocji.

Czy można gotować bez osłony noża Thermomix?

Tak, można gotować w Thermomix bez osłony noża. Urządzenie to zostało zaprojektowane do wszechstronnego użytku. Obejmuje takie funkcje jak mieszanie, blendowanie , kruszenie lodu, emulgowanie, siekanie, ważenie i wiele innych bez potrzeby stosowania osłony. Użycie osłony noża jest opcjonalne i zalecane głównie do specyficznych zastosowań, takich jak delikatne gotowanie, gotowanie metodą sous-vide czy przygotowywanie potraw wymagających delikatnego mieszania, aby zapobiec rozdrobnieniu składników.

Opinie

Prezentacja z p. Adrianem to świetna zabawa i mnóstwo ciekawej wiedzy. Poprowadzona profesjonalnie, miło, z wielkim zaangażowaniem, i pomocnymi wskazówkami. O ile gotowanie jak dotąd nie nie było moją mocną stroną, to teraz wydaje mi się że mogę w kuchni zrobić wszystko🙂 Ciasta, pieczywo, sałatki, fikuśne dania główne, żadna potrawa nie stanowi bariery nie do przeskoczenia. Dziękuję, że otworzył mi pan oczy i uświadomił, że nawet ja mogę pysznie gotować. Rodzina jest zachwycona!
Opinia klientki z Białegostoku
Sylwia
Bardzo polecam:) świetny i szybki kontakt, sprawny zakup no i super prezentacja, mnóstwo cennych, praktycznych wskazówek, oraz fajne prezenty. Zdecydowanie polecam!!
Darek
Z całego serca polecam pana Adriana. Jestem zachwycona pokazem, miłą atmosferą, a co najważniejsze pełnym profesjonalizmem w 100% i spokojem który emanował od naszego prezentera, który nawet przez chwilę nie próbował nam czegoś sprzedać. Mój mąż pokochał Thermomixa od pierwszych minut, a wcześniej słyszałam od niego tylko "po co ci garnek za tyle kasy". Teraz gotuje więcej ode mnie:)
Maryla

Masz pytanie?
Skontaktuj się ze mną!

5/7